O firmie

ST RĄBAŁA

Tradycja masarnictwa w rodzinie sięga ponad 25 lat wstecz, kiedy Stanisław Rąbała, założyciel firmy, rozpoczął w przydomowym gospodarstwie produkcję wędlin i kiełbas metodą tradycyjnego wędzenia. Wyjątkowy smak wyrobów od początku budował na recepturach przekazywanych z ust do ust w regionie Kociewia, które udoskonalał po swojemu, by uzyskać najwyższą jakość dla siebie, rodziny i najbliższych. Dobra sława tych wyrobów szybko rozprzestrzeniła się wśród przyjaciół i znajomych. Smak uwielbiany przez Stanisława Rąbałę okazał się dla wielu smakoszy równie wyjątkowy. Jakość przyciągnęła kolejnych odbiorców. W 1993 roku powstała firma ST Rąbała, a od 1996 roku firma prowadzi samodzielnie ubój i przetwórstwo mięsa. To pasja i zamiłowanie do tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie nadaje naszym wyrobom wyjątkowy smak. Dzięki doświadczeniu i zachowaniu tradycyjnych receptur możemy zaoferować Państwu zdrowe i smaczne wędliny.

Masarnia prowadzi ubój i przetwórstwo mięsa, posiada również własną dystrybucję w postaci sklepów firmowych.

To właśnie w prowadzeniu całego procesu na miejscu tkwi sekret świeżości i jakości wyrobów. Od wielu lat współpracujemy ze sprawdzonymi hodowcami z naszego regionu . Przedsiębiorstwo w pełni jest dostosowane do wymogów Unii Europejskiej, w firmie funkcjonuje system kontroli jakości i higieny HACCP.

Tradycje wspierania sportu są w rodzinie bardzo silne. Dziadek Augustyn Zander był założycielem i długoletnim prezesem klubu sportowego w Pelplinie. Dzięki jego aktywności i organizacji udało mu się istotnie przyczynić do zdobycia finansowania na budowę stadionu sportowego w Pelplinie oraz na długoletnie wsparcie sekcji sportowych klubu.

Również Ojciec Stanisław Rąbała angażował się silnie w działalność sportową. Przez wiele lat był sportowym mecenasem sportu młodzieżowego, wspierał działalność klubów juniorskich. Dbał, aby młodzi zawodnicy mieli odpowiednie warunki do treningów. W latach 2004 - 2008 był Prezesem klubu Wierzyca Pelplin - to właśnie w tym czasie klub świętował swoje największe sukcesy, dochodząc do rozgrywek na szczeblu III ligi.

Obecne pokolenie kontynuuje rodzinne dzieło i wspiera aktywnie Akademię Piłkarską ST. Rąbała - Jedynka Pelplin. Wsparcie finansowe umożliwia młodym zawodnikom odpowiedni rozwój talentów na całym Pomorzu.